Kalendarz adwentowy CZAS TO MIŁOŚĆ

Adwent w tym roku to tylko 3 tygodnie! I pewnie zleci jak wszystkie Adwenty do tej pory. Zawsze smuci mnie myśl, że  może się zdarzyć,  iż zanim na dobre uświadomimy sobie, ze to już – jego już nie będzie. Dlatego bardzo chciałam przygotować kalendarz adwentowy (podobnie jak w zeszłym roku – wtedy w ramach pomocy parom po warsztatach JA+TY=MY), ktory wniesie coś szczególnego do życia małżeństwa. Chwilę zatrzymania, skupienia na drugiej osobie.

A potem pomyślałam, że równie dobrze przyda się pomoc w przeżyciu Adwentu jako szczególnego czasu miłości dla dzieci.

Dlaczego? Właśnie dlatego, że czas tak „leci” – i jeśli nie zaplanujemy w nim rzeczy ważnych, one się nie staną. To my jesteśmy twórcami tego, co wypełnia nam czas!

Kalendarz do pobrania – to wsad z zadaniami. Jedna wersja – dla żony i męża (tu znajdziesz inspirację dla Waszej relacji), druga – dla Waszych dzieci. Nie musisz mi zostawiać swojego maila, aby wziąć sobie kalendarze. Dzielę się iskierką dobra.

ZADANIA DO KALENDARZA DLA MAŁŻEŃSTW:

ZADANIA DO KALENDARZA DLA DZIECI:

 

PRZYGOTOWANIE KALENDARZA – WERSJA NAJPROSTSZA

Planszę z zadaniami można powiesić w całości na ścianie – i np. zakleić karteczkami samoprzylepnymi kolejne dni. Wówczas odkrywamy je po kolei.

WERSJE MINIMALISTYCZNE

1. Można zadania rozciąć i przyczepić klamerkami do sznurka lub dratwy przyczepionego gdziekolwiek za ścianie / lodówce (lub tablicy korkowej).

2. Złożone na pół i podpisane na grzbiecie (daty) zadania wkładamy do torebki na prezenty. Torebkę można dodatkowo wypełnić słodkimi drobiazgami do wylosowania na każdy dzień. 🙂

3. Można je schoować do najprościej wykonanych kopert:

WERSJA DLA LUBIĄCYCH PIĘKNE RZECZY HANDMADE

My zrobiliśmy kiedyś taki:

A kopalnię pomysłów znajdziecie na przykład TU (KLIK)  /33 pomysły po angielsku/ lub TU (KLIK) /50 pomysłów po polsku/