Kalendarz adwentowy dla Mam – „Podaruj sobie miłość”

Podobnie jak w zeszłym roku dedykuję kalendarz mamom 🙂 Dzieci zawsze będą potrzebowały naszej miłości, wsparcia, bycia przy nich. Uważnej obecności. Tak długo, jak długo są dziećmi. Ile na to potrzeba rezerw!

Mam poczucie, że często w tym dbaniu o własne rezerwy nie chodzi o to, by coś robić albo czegoś nie robić. „Lepiej się zorganizować” albo próbować uciec od rzeczywistości. Więcej od siebie wymagać albo sprawić, by dzieci chodziły jak w zegarku, pozbawiając je prawa do bycia kim są – dziećmi – i prawa do ich dziecięcego sposobu wyrażania swoich potrzeb.

Po to, by możliwe było dla nas stawanie się bezpieczną przystanią akceptacji dla dzieci, potrzebujemy ofiarować przyjaźń, wsparcie i akceptację samym sobie. W sposób, który innych nie rani ani niczego im nie odbiera. W sposób, który nas karmi i nam sprzyja.

Ta dróżka przez Adwent zamierzona jest jako zrobienie dla siebie czegoś, na co niekoniecznie potrzeba więcej czasu, bo bywa często zmianą nastawienia. Położeniem akcentów gdzie indziej. Podarowaniem sobie uwagi.

Rozetnij tylko kartki i spakuj je według dowolnego pomysłu (linki z przykładami znajdziesz np. TU). Sekret: możesz też ich w ogóle nie rozcinać i czytać sobie kolejne dni.

A jak Ci się nie uda – proszę,  nie miej wyrzutów sumienia. Miej piękny Adwent.  🙂

Po klinknięciu na baner przejdziesz już prosto do pliku pdf do pobrania: