Kalendarz adwentowy dla żon i mam „Dbam o siebie – dbam o miłość”

Dlaczego dla żon i mam? Bo bycie dla innych wymaga wielkich nakładów: miłości, cierpliwości, obecności. Do towarzyszenia dzieciom potrzeba dużych emocjonalnych, duchowych i fizycznych rezerw – nieodzowna jest więc umiejętność dbania o siebie. Nie, nie do końca chodzi mi o fryzjera i kosmetyczkę, choć to też ważne sposoby wyrażania, że troszczę się o siebie.

Dbanie o siebie to dla mnie dbanie o to, by nie brać za dużo na głowę, by odróżniać rzeczy ważne od tzw. pierdół oraz by nie czuć się winną, gdy teściowa czy własna mama myśli inaczej. To troska o własny dobrostan, by nigdy nie brakło nam ramion gotowych do przytulania, głowy gotowej do rozmowy, siły wewnętrznej do bycia z dzieckiem, gdy przeżywa trudne emocje (nie, one nas nie zniszczą! Przetrwamy je razem z dziećmi, ratując je swoim spokojem. 🙂 )

Dlatego zapraszam Cię do drogi przez Adwent, która będzie dbaniem o siebie na głębszym poziomie – i pielęgnowaniem życzliwości dla siebie. Byciem dla siebie kimś bliskim i dobrym. BY POBRAĆ KALENDARZ – KLIKNIJ NA BANER PONIŻEJ. 

Rozetnij tylko kartki i spakuj je według dowolnego pomysłu (linki z przykładami znajdziesz np. na stronie z zeszłorocznym kalendarzem TU). Sekret: możesz też ich w ogóle nie rozcinać i skreślać sobie kolejne dni.

A jak Ci się nie uda – proszę,  nie miej wyrzutów sumienia. Miej piękny Adwent. 🙂

M

PS. TU [KLIK] możesz posłuchać 10-minutowej rozmowy o kalendarzu w Radio Rodzina.