
Kiedy prowadziłyśmy razem warsztaty o złości, pojawiały się na nich również inne intensywne emocje, które prosiły o uwagę, bo były jakoś ze złością spokrewnione: wstyd i lęk. Wstyd podkopuje nasze poczucie własnej wartości, a lęk – podpowiada unikanie tego, czego się boimy, przez co nasze życie staje się ograniczone.
Postanowiłyśmy więc stworzyć taką warsztatową przestrzeń, na której moglibyśmy poćwiczyć przechodzenie od lęku i wstydu do odwagi. Na warsztacie „Od lęku do odwagi” chcemy razem z Wami poszukać odpowiedzi na pytania:
✅ Jak sięgać po odwagę w naszym życiu?
✅ Jak opiekować się lękiem, by nie powstrzymywał nas przed robieniem tego, co wzbogaci nasze życie?
✅ Co robić ze wstydem, który mówi, że na pewno się okaże, że nie potrafimy i nie damy rady?
Warsztaty potrwają trzy godziny, w trakcie których będziemy korzystać z różnorodnych form pracy – wspólnych ćwiczeń, pracy w grupach i pracy indywidualnej.
Zapraszamy Was serdecznie!
Małgorzata Rybak i Dorota Blumczyńska
Spotkamy się w pięknej, pachnącej nowością, gościnnej, osadzonej w zieleni i śpiewie ptaków przestrzeni Wyspy Mocy na ul. Bartla 7a/2 we Wrocławiu.
Szczegóły wydarzenia:
Kiedy? 14.05.2024 (czwartek), godz. 18:00-21:00
Gdzie? Wyspa Mocy, Wrocław, ul. Bartla 7a/2, Wrocław (okolice Mostu Zwierzynieckiego)
Grupa: 10-14 osób
Cena: 150 zł, para 250 zł
Pytania: malgorzata.anna.rybak@gmail.com i 606 248 437, d.blumczynska@gmail.com i 606103360
O prowadzących:
Nazywam się Dorota Blumczyńska. W 2012 roku skończyłampsychologię na Wrocławskim SWPSie, wybierając na swojej ścieżce rozwoju zajęcia związane z rozwojem dzieci i młodzieży i psychologią kliniczną. Potem w Dolnośląskim Centrum Psychoterapii ukończyłam roczny Kurs Terapii Rodzin. Wyjątkowo ważne ważne w moim rozwoju były kursy Rodzicielstwo Bliskości dla Profesjonalistów u Agnieszki Stein. Obecnie szkolę się w Wielkopolskim Towarzystwie Terapii Systemowej. Swoją pracę poddaję superwizji.
W swojej pracy wspieram rodziny i rodziców (konsultacje, terapia, warsztaty, kursy, webinary), placówki edukacyjne (obserwacje, superwizje, szkolenia) oraz specjalistów pracujących z dziećmi i rodzinami. Tworzę też teksty wspierające rodziców, współpracując z portalami parentingowymi (Tu dowiesz się więcej).
W pracy kieruję się wskazówkami czerpanymi z psychologii systemowej, rodzicielstwa bliskości, porozumienia bez przemocy, psychologii narracyjnej, teorii więzi, rodzicielstwa przez zabawę, teorii poliwagalnej.
Choć sprawdzalna wiedza naukowa to coś bardzo dla mnie ważnego, wierzę, że ludzie przede wszystkim potrzebują wsparcia do wykorzystania tego, co już wiedzą, potrafią i mają, a nie moralizowania i pouczania. Praca z klientem to dla mnie przygoda i spotkanie, z którego zawsze coś wynika, również dla mnie.
Jestem żoną i mamą dwójki dzieci. Bardzo lubię spędzać czas z bliskimi mi ludźmi. Często uciekamy z naszego blokowiska do przyrody, żeby odpocząć w zieleni i ciszy, pobyć ze sobą, zapalić ogień, skorzystać z darów lasu. Cenię sobie również zanurzanie się w piękne opowieści, niezależnie od tego czy są opowiadane, spisane czy pokazane na ekranie. Lubimy też spędzać czas z ludźmi, poznawać, rozmawiać, świętować, gotować i uczyć siebie i nasze dzieci, że ludzie mają różnie. Najwięcej o byciu (wystarczająco dobrym) rodzicem, przewadze relacji nad zasadami i zabawie nauczyły mnie moje dzieci.
Nazywam się Małgorzata Rybak, jestem coachem z akredytacją CCA w SET Accreditation Program, trenerem, autorką książek i publikacji rozwojowych; prywatnie żoną i mamą trójki dzieci.
Pomagam ludziom opiekować się sobą i obsługiwać siebie, by ich życie stawało się piękniejsze, pełniejsze i by były w nim obecne wspierające, wzajemne relacje.
Ukończyłam filologię angielską na Wniwersytecie Wrocławskim, a potem Szkołę Trenerów i Szkołę Coachów ogólnopolskiej Akademii SET. Ukończyłam także szkołę Needs-Based Coachingu z Pernille Plantener oraz kursy Agnieszki Stein i Gosi Stańczyk oraz wiele procesów rozwojowych z Agnieszką Stein.
W swojej pracy czerpię z Rodzicielstwa Bliskości, Porozumienia bez Przemocy, Systemu Wewnętrznej Rodziny, Terapii Akceptacji i Zaangażowania, a także odkryć neurobiologii.
Od 2017 prowadzę autorskie warsztaty o różnej tematyce, o których uczestnicy mówią, że wiele podczas nich się dzieje, a spotkania te pozwalają im doświadczać wspólnoty bez naruszania granic i napełniać swoje kubeczki potrzeb dobrymi, karmiącymi przeżyciami i odkryciami.
Prowadzę także indywidualne sesje coachingowe.
Więcej informacji o moim wykształceniu i stylu pracy znajdziesz TU [KLIK].
Odpoczywam chodząc po górach, tańcząc i eksperymentując w ogrodzie, pozwalając, by mnie zaskakiwał ścieżkami rozwoju, jakie rośliny same wybierają. Do skar