„Raz się żyje. Przewodnik po work-life balance”

 

Tytuł książki: „Raz się żyje. Przewodnik po work-life balance”

Autorzy: Małgorzata Rybak, ks. Jarosław Szymczak

Wydawnictwo: Rosikon Press

Ilość stron: 296

Wymiary: 150 x 225

Okładka: miękka ze skrzydełkami

Data premiery: 1 marca 2016 

 

 

 

Informacja o książce:

Raz się żyje. Przewodnik po work-life balance – to książka dla ludzi rozdartych między zaangażowanie w pracę i życie rodzinne, pracoholików i osób przeżywających wypalenie. Odpowiada na pytania nurtujące szefów i członków zespołów. Polecana szczególnie dla zwykłych mężów i ojców, żon i matek, mężczyzn i kobiet pracujących zawodowo oraz tych „siedzących w domu”.

Książka, mocno zakorzeniona w realich życia codziennego, została napisana  kobietę – pracującą żonę i mamę trójki dzieci (która doświadczyła w życiu zarówno fazy pracoholizmu, jak i wypalenia urlopem wychowawczym) – oraz przez księdza, zajmującego się na co dzień pomocą małżeństwom w kryzysie.

Tekst obfituje w przykłady z życia i odwołuje się do najgłębszych ludzkich potrzeb. Autorzy dzielą się pomysłami, w jaki sposób łączyć życie rodzinne i zawodowe, by obie dziedziny były miejscem twórczego rozwoju. Wiele miejsca poświęcają osobistemu dojrzewaniu, bagażowi, z którym trzeba się uporać, by osiągnąć emocjonalną wolność oraz budowaniu trwałych, wartościowych relacji z innymi ludźmi.

Kolejne rozdziały poruszają następujące tematy: 

*Tożsamość * Etykiety i obciążenia wynoszone z domu * Praca, która mnie rozwija i która mi szkodzi * Motywacja * Praca zespołowa i budowanie zespołu * Przywództwo * Wypalenie * Pracoholizm * Pracoholik w domu („perfekcyjna pani domu”) * Przyczyny pracoholizmu * Work-life balance * Jak tworzyć dobry dom * Sztuka odpoczynku * Skąd czerpać zasoby *

Książka do kupienia w salonach EMPiK i innych dobrych księgarniach stacjonarnych oraz internetowych.