Cykl „Droga do siebie samej”

Cykl warsztatowy „Droga do siebie samej” jest propozycją procesu dla kobiet (żon, mam), w którym będziemy oglądać najbardziej żywe części siebie – wartości, potrzeby, granice i zastanawiać się, jak możemy się nimi opiekować i oraz szukać sensownych strategii komunikowania ich otoczeniu. Przez „sensowne strategie” rozumiem takie działania, które niosą nadzieję osiągnięcia celu, na jakim nam zależy i które nie zrywają kontaktu z drugim człowiekiem, ale wspierają dobre, bliskie więzi.

Styl pracy podczas warsztatu, a także kierunek poszukiwań, będzie zakorzeniony w nurcie NVC oraz Rodzicielstwie Bliskości z jego koncepcją dbania o siebie jako warunku do bycia zdolnym do dbania o innych.

Cykl obejmuje 6 spotkań po 2,5 godziny w tygodniowych odstępach oraz mailing pomiędzy spotkaniami. W zależności od decyzji grupy – możliwe będzie także dodatkowe spotkanie podsumowujące tydzień po zakończeniu procesu.

Tematy spotkań:

  1. Moje wartości
  2. Czego potrzebuję?
  3. Dbanie o siebie – dbanie o innych
  4. Jak mówić o potrzebach?
  5. Po co są granice?
  6. Komunikowanie granic

Wierzę, że podobnie jak ja, uczestniczki spotkań będą mogły odkrywać, w jak zaskakujący sposób droga do samej siebie prowadzi do drugiego człowieka.

Małgorzata Rybak

 

Najbliższa edycja:

Rozpoczęcie: 5 listopada 2019 (i kolejne wtorki: 12.11., 19.11., 26.11., 3.12., 10.12.), godz. 19:30-22:00.

Miejsce: Fundacja Evangelium Vitae, ul. Rydygiera 22-28, Dom Św. Anny

Cena: Udział bezpłatny dzięki dofinansowaniu z budżetu Gminy Wrocław w ramach projektu „Akademia Rodziny” Fundacji Evangelium Vitae

Zapisy: FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY [KLIK]  Pierwszeństwo udziału będą miały osoby, które przeszły przez proces rozwojowy „Złap życie” [KLIK]

Pytania: malgorzata.anna.rybak@gmail.com

Kliknij na plakat, by obejrzeć go w powiększeniu.

 

Opinie uczestniczek:

Warsztaty absolutnie takie, jak ich tytuł! Cudownie kojące, odkrywcze, pomocne. Dla mnie były błogosławionym czasem.

Gosia

* * *

Cykl „Droga do siebie samej” to szansa na spotkanie tej cudownej osóbki, zamieszkującej nasze wnętrze, która chce ujrzeć światło dzienne i zacząć żyć pełnią życia.

* * *

Warsztaty w bezpiecznej i ciepłej atmosferze prowadziły mnie przez moje wartości, potrzeby i granice ku sobie samej.

Maja Pietkiewicz

Poprzednie edycje: