Nasza relacja ze złością ma swoją historię, tą odległą i tą tkaną na bieżąco.
Te historie mogą dawać efekt błędnego koła.
Możesz sięgać po wybuchy złości, żeby nie czuć się kimś bezsilnym. Na innych zrobi to wielkie wrażenie. Siła uderzeniowa atomu też robi wrażenie na otoczeniu i jest w pewnym sensie skuteczna.
W pewnym sensie, bo przecież nie chodzi Ci o to, by ludzie się Ciebie bali. Osłabia to Wasze relacje. Czujesz więc bezsilność, bo chcesz, by Ciebie szanowali, brali pod uwagę, kochali. Ta bezsilność z kolei wzmaga wybuchy.
Wybuchy dadzą Ci (być może) posłuch i posłuszeństwo, ale zaprzepaszczą szanse na bliskość.
Inny przykład takiej historii, to tłumienie złości – wyniesione z domu przekonanie, że złość jest zła. Kiedy jednak jej nie wyrażasz i nie pozwalasz sobie jej poczuć, w Twoim życiu zrobi się jej coraz więcej.
Tłumienie złości (być może) pozwoli Ci zachować uprzejme relacje, ale nigdy nie dowiesz się, jak to jest być przyjętym ze swoimi potrzebami.
Jeśli chcecie wspólnie poprzyglądać się Waszej złości, mam dla Was propozycję stacjonarną i online:
⭐ 1.02. poprowadzimy dla Was razem z psycholożką i psychoterapeutką rodzin, Dorota Blumczyńska, warsztat stacjonarny „Jak się złościć?”. Spotkamy się o godz. 18:00-21:00 na Wyspie Mocy przy ul. Bartla 7a/2 we Wrocławiu.
Koszt udziału: 150 zł osoba / 250 para rodziców.
Informacje i zapisy TU [KLIK].
⭐ 29.01. rozpoczyna się miesięczna grupa rozwojowa online „Złość: siła do zmiany”. To intensywny proces, w którym przyjrzysz się własnej złości, swoim sytuacjom z nią związanym i będziesz się uczyć czerpać z niej siłę, a odbierać jej moc destrukcji.
Teraz dołączysz jeszcze w niższej cenie, 150 zł zamiast 200. Więcej informacji TU [KLIK].
Serdecznie zapraszam
Małgosia