Taki dzień

Dziś są moje urodziny ? Mam z nimi kłopot już od dawna, ale od jakiegoś czasu uczę się je świętować coraz bliżej samej siebie. Były w moim życiu takie momenty, gdy trzymałam się istnienia resztkami sił. Gdy poza moimi możliwościami leżało przyjęcie tej niepojęcie kruchej, niemogącej sprostać wszystkiemu i wszystkim osobie, jaka patrzyła na mnie z lustra. Dzisiaj ją wybieram. By ją poznawać. By oglądać rozmaite jej części. Te małe i bezbronne. Te sprawcze i silne. Te zezłoszczone i te w ucieczce. Te potrzebujące.
 
Dziś jestem jej ciekawa, zamiast jej mówić, jaka powinna być. Dziś chcę ją chronić przed pragnieniem sprostania wszystkiemu i niezawiedzenia nikogo. Przed dramatem rzeczy niemożliwych. Przed ciężarami nie dla niej.
 
Wybieram ją, by być blisko niej. Chcę pozwalać jej skakać na jednej nodze. Postać w kałuży. Zamykać oczy, gdy na twarz spada słońce. Ponarzekać. Płakać, gdy boli. Rozpaść się i ponownie poskładać. Potrzebować i być potrzebną.
 
m

6 Comments

  1. Maja

    Kochana Małgosiu wysyłam ci najlepsze życzenia Cieszę z Twoich urodzin, bo cieszę się z Ciebie i tego, że mogłam Cię poznać choć troszeczkę. Pięknego dnia ze sobą! Maja PS moja młodsza siostra też dziś świętuje

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *