Fragment książki „Wygrane małżeństwo. Jak ochronić miłość?”

Portal Aleteia Polska, jako patron medialny publikacji, zamieścił na swojej stronie fragment książki [KLIK]. Jeśli więc jeszcze do niej nie dotarłeś/dotarłaś, zapraszam do zerknięcia i sprawdzenia, czy to coś, co może zainspirować Ciebie do szukania ścieżek bliskości w Twoim związku.

O czym jest ta książka? Najprościej – o dojrzewaniu. O dojrzewaniu własnym – i wspólnym – do budowania bliskiej, głębokiej więzi z drugim człowiekiem, wybranym spośród innych ludzi, by wspólnie dzielić życie. O przeszkodach i trudnościach na tej drodze, a także o tym, co pomaga. Przeczytasz o zranieniach i przekonaniach, które prowadzą do rozczarowania i bólu, a także o drogach wychodzenia z błędnego koła. O tym, co mówimy tylko między wierszami i czego nie mówimy wcale, kiedy wchodzimy na drogę kłótni. O tym, jak poszerzać dialog o perspektywy, które nas do siebie zbliżą, zamiast ranić.

Czego tam nie znajdziesz? Przepisu na szczęście, który ktoś by Ci podawał jak kolorowe pastylki, wmawiając, że jeśli zrobisz to, co ktoś inny, dojdziesz w to samo miejsce. Rysem wspólnym dla wszystkich relacji (zaczynając od stosunku do samej siebie) jest dla mnie szacunek. On nie chodzi drogami kolorowych pastylek. Nie narzuca, nie jest mądrzejszy od wszystkich, nie ignoruje jednostkowego doświadczenia i historii.

A jeśli bliska jest Ci tematyka i projekt, który ta książka wspiera jako cegiełka, proszę, puszczaj dalej, opowiadaj, polecaj. 🙂

Wszystkie informacje o książce znajdziesz TU [KLIK].

Pozdrawiając ciepło

M

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *