Kalendarz na Wielki Post

Inspiracją do powstania tego kalendarza były słowa z konferencji ks. Rafała Chruślińskiego ze Wspólnoty Świętej Rodziny, które usłyszałam kilka dobrych lat temu na początku Wielkiego Postu i mocno we mnie zapadły. Były one o tym, że podejmujemy całą masę rozmaitych postanowień i umartwień, podczas gdy to Bóg pierwszy ubiera się w wór i leży w popiele, czekając, aż przyjmiemy Jego miłość.

Wierzę, że człowiek, który czuje się głęboko przyjęty i kochany – w jakimś fundamentalnym i absolutnym sensie – automatycznie staje się lepszy, bardziej gotowy do przyjmowania innych z ich słabościami i problemami. Wierzę też, że miłość Boga może nas przekonywać, cierpliwie i po kropelce, o naszej niezbywalnej wartości, leczyć rany serca i usuwać z niego lęk, rezygnację i ból.

Ten kalendarz więc jest o tym, jak kocha Ciebie Bóg. O tym, że można wyjąć w tym czasie pusty kubek na miłość, przy którym umiera się po cichu z pragnienia, i dzień po dniu go napełniać. Do kulminacji Wielkiego Tygodnia i Niedzieli Zmartwychwstania, gdy Miłość zwycięża wszystko.

Na każdy dzień jest jedna myśl, którą możesz ubrać we własną historię. Pobierzesz go, klikając na baner:

Dobrego czasu

Małgorzata Rybak