Zaproszenie na warsztat „Empatyczne dwójki”

Chodził mi ten warsztat po głowie już bardzo długo. I w końcu wylądował w marcowym kalendarzu. Zaplanowałam go na piątkowy wieczór, 12 marca.

Pierwsza inspiracja do niego pochodzi jeszcze z epoki, gdy spotykałyśmy się na warsztatach na żywo przy kawie i herbacie, i rozmawiałyśmy o tym, że w regulacji emocji bardzo ważny jest kontakt z drugim człowiekiem, który nas może wysłuchać. Wówczas niektóre z Was wyraziły wątpliwości, czy rzeczywiście. Mając pewnie w pamięci takie doświadczenia, gdy kontakt z czyimiś emocjami dołował, obciążał, sprawiał, że odechciewało się wszystkiego.

Z drugiej strony, gdy myślimy o sobie samych, możemy mieć wiele przekonań o tym, że zasługą jest poradzić sobie ze swoimi smutkami czy złością samemu. Po to, by drugiego „nie obciążać”.

Bo może tak kojarzymy wsparcie – z byciem obciążanymi i obciążaniem kogoś.

Empatia otwiera jednak zupełnie inne możliwości. Uchyla drzwi do niezwykłego świata obecności. Bycia przy drugim. Posiadaniu w sobie miejsca na świat drugiego człowieka bez zlewania się z jego emocjami, myślami i stanami.

Jeśli chcecie dowiedzieć się o tym więcej i poćwiczyć w parach – zapraszam Was serdecznie na nowy warsztat o empatycznych dwójkach. Informacje i zapisy znajdziecie TU [KLIK].

Bądźcie dobrzy dla siebie <3

M

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *