Dom Dziecka w Bierutowie – dalsze informacje

Czwartkowy wpis o Domu Dziecka w Bierutowie spowodował bardzo duży odzew w mediach społecznościowych. Wiele osób zadeklarowało chęć pomocy. Wiadomość uruchomiła wiele solidarności i pomysłowości. Pojawiło się także sporo hejtu i insynuacji, które sprawiło, że poczułam ogromne przygnębienie i wielką obawę o medialną stygmatyzację placówki, zamiast pomocy. Płakałam do późna w nocy, zastanawiając się, jak to ogarnąć i czy z tego będzie coś dobrego, czy wręcz przeciwnie.

W piątek rozmawialiśmy z dyrektorem placówki, ucieszonym odzewem i troską, i wdzięcznym za ludzi dobrej woli, który do tej pory we współpracy z Domem Dziecka interesowali się jego wychowankami i wspierali DD, przez co mogły się w niej dziać dobre rzeczy. Jednocześnie prosił o zrozumienie, że lista rzeczy pierwszej potrzeby, jaką podał naszej szkole, pytającej o możliwe formy pomocy, zawiera PIERWSZE POTRZEBY, nie opisuje zaś marzeń dzieci. Są to przedmioty, które szybko się zużywają, giną (jak np. skarpetki), są stale niezbędne na wyposażeniu, by dzieci miały te bazowe potrzeby zaspokojone.

Bardzo dziękuję Wam za odzew, który uruchomił tak wielki potencjał dobra. Jestem wzruszona wrażliwością i gotowością działania.

Ogromną pomoc w obsłudze zapytań i informowaniu okazała Pani Ewelina Krawczyk z Koło Gospodyń Wiejskich w Chojęcinie, które w tym roku organizuje grudniową zbiórkę na rzecz Domu i cieszy się, że nadejdzie tyle wsparcia dla tej lokalnej inicjatywy ludzi dobrej woli. Koło także dysponuje aktualnym obrazem wieku i ilości dzieci (w sumie 45) w placówce:

Jestem też wdzięczna mojemu Mężowi, który zajął się odpowiadaniem na wiadomości i zapytania – i który uczciwie mówił, że nie jesteśmy organizatorami zbiórki i kierował pytających bezpośrednio do Domu.

W razie pytań o formę pomocy, nadal proszę o kontakt z Domem Dziecka w Bierutowie – może to chwilę potrwać, bo więcej ludzi dzwoni z pytaniami – gotowym udzielać informacji. Można także pytań Pani Eweliny, której numer telefonu jest na plakacie, i która jest w stałym kontakcie z placówką.

Ciepłe bardzo pozdrowienia Wam ślę,

m

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *