Dom Dziecka w Bierutowie

Dom Dziecka w Bierutowie

Dom Dziecka w Bierutowie najbardziej zapamiętałam z tego, jak ileś lat temu mąż w ramach akcji w pracy zebrał troszkę sprzętu sportowego (piłki, paletki do badmintona) i podjechaliśmy tam kiedyś wieczorem autem. Gdy zatrzymaliśmy się pod domem z czerwonej cegły, w oknach ukazało się mnóstwo twarzy. Mniejszych, większych. Wrażliwe radary namierzyły obecność kogoś „nie stąd” natychmiastowo. Te twarze w oknach towarzyszyły temu, jak Andrzej wypakowywał te piłki, a ja z małymi jeszcze dziećmi czekałam w samochodzie. Obserwowały każdy jego krok. Nie wiem, w ilu oczach gasła nadzieja, że to może odwiedziny. Albo że zjawił się jakiś wybawca, który podaruje rodzinny dom, własny pokój i możliwość nazywania kogoś bliskimi imionami, dostając w zamian czułe słowa i gesty.

Kilka dni temu otrzymałam wiadomość od wychowawczyni syna, że dom ten jest w potrzebie. Sama zaproponowała, by dzieci z naszej klasy zamiast prezentów podarowały coś z tej listy dzieciom tam. Ale zobaczcie sami, co na tej liście jest. Przedmioty pierwszej tylko potrzeby.

 • sztućce
 • koce
 • ręczniki
 • skarpetki
 • bielizna
 • przybory szkolne
 • kosmetyki
 • słodycze

Dlatego proszę, jeśli możecie własnymi kanałami nagłośnić, że tam potrzebna jest pomoc w postaci tego typu upominków (i pewnie takich, jakie fantazja Wam podpowie) – to zróbcie to. Puśćcie potrzeby Domu Dziecka w Bierutowie w świat, by mógł bardziej przypominać przytulny dom.

W Domu mieszkają dzieci od 3-18 roku życia.

Adres:

Dom Dziecka / Placówki Opiekuńczko-Wychowawcze w Bierutowie

ul. 1 maja 8c

56-420 Bierutów

tel. 509 115 837

Fot. TVP3 Wrocław

 

8 Comments

 1. Sylwia

  Dzień dobry

  Proszę o kontakt ws Domu Dziecka w Bierutowie osoby osoby kompetentnej z którą mogłabym porozmawiać o bieżącej sytuacji i potrzebach (czytałam o zbiórce). Pozdrawiam

  1. Monika Pawlus

   Dzień dobry,
   Mieszkam za granica , ale
   Właśnie wysłałam kilka kompletów sztućcy, koce, ręczniki , skarpety i 20 paczek słodyczy na Mikołaja przez Allegro
   Powinno przyjść pod koniec tygodnia.
   Konto jest utworzone na mojego tatę Leszka wiec to on będzie nadawca.
   Serdecznie pozdrawiam !

   Monika Pawlus

   1. Małgorzata Rybak

    Pani Moniko, 
    Serdecznie Pani dziękuję za odpowiedź na potrzeby Domu Dziecka w Bierutowie! Rozmawialiśmy dziś z mężem telefonicznie z dyrektorem, jest przeszczęśliwy ze wsparcia, które płynie dla placówki i dzieci. To wiele dla tego zapomnianego przez świat miejsca znaczy.
    Z ciepłymi pozdrowieniami, Małgorzata Rybak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *