Zapowiada się rozmowa :)

Kolor żółty nieodmiennie kojarzy mi się ze strefą komfortu i bezpieczeństwa w modelu stref regulacji, jaki znam od Agnieszki Stein z warszawskiego Bliskiego Miejsca. Dlatego bardzo się cieszę, że Bartek przystroił nas na grafice poniżej w ten kolor, bo tylko dzięki przebywaniu w bezpieczeństwie emocjonalnym i komforcie (i to regularnie) możemy ładować akumulatory do rozwoju, współpracy, kontaktu z innymi, empatii i zasobów potrzebnych do szukania rozwiązań.

Jednocześnie ten żółty kolor na planszy, która nas tak ślicznie zapowiada, kontrastuje z niebieskim, który przypomina mi o stanie zupełnie przeciwnym w tym samym modelu stref regulacji. Niebieski oznacza zamrożenie, znieruchomienie, brak możliwości zrobienia czegokolwiek we własnej sprawie, gdy sytuacja po prostu nas przerasta.

Będę odnosić się do tej koncepcji, za którą jestem ogromnie wdzięczna specjalistom Bliskiego Miejsca, z których projektami jest mi bardzo blisko od 2018 roku i bardzo korzystam w codziennym życiu i pracy z ogromu wiedzy i praktyki, którą się dzielą.

A jak widzę tę zapowiedź i Was serdecznie zapraszam na tę rozmowę 💚, to myślę też o tym, że dla mnie to też było wyzwanie. Żeby rozpoznać myśli, które paraliżują i robią mi w uczuciach na niebiesko, i szukać dróg ewakuacji do miejsca, gdzie jest więcej spokoju, zaufania i dostępu do mocy twórczych.

Zresztą na filmie zobaczycie rekwizyt, który jakoś symbolizował dla mnie żółte barwy bezpieczeństwa i wsparcia. 😊 A Bartek naprzeciwko mnie, który w roli gospodarza prowadził nas przez temat zmian i lęku przed nimi jak kapitan łodzi przez wzburzone fale, był żywym dowodem na to, że kontakt z drugim człowiekiem może bardzo nas wspierać w wychodzeniu z utknięcia w lęku.

Jeśli więc macie ochotę posłuchać i popatrzeć, to zdążycie jeszcze do środy zaopatrzyć się w popcorn 🍿i poszukać wygodnego miejsca na kanapie!

Jak mawiała Poppy z filmu „Happy Go Lucky” – „I’m so excited!” 😊

Bądźcie dobrzy dla siebie 💚

M

A tu my po nagraniu rozmowy we wrocławskim centrum psychoterapii i coachingu o nazwie korespondującej z tematem – „Submarine” 🙂

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *